امروز جمعه ، ۶ آذر ۱۳۹۴
»

خریداران دلار زیاد شدند

۱۸:۴۹ - ۱۳۹۲/۷/۲کد خبر: 13620
بانکیا: طبق اذعان دلال‌ها و صراف‌های خیابان فردوسی بعد از اظهارات ارزی رئیس کل بانک مرکزی خریدار دلار در بازار نسبت به روزهای قبل افزایش یافته است. دلال‌ها معتقدند که نرخ دلار در کف بازار ۳۱۵۰ تومان است.

به گزارش بانکداری ایران (بانکیا)، بعد از گذشت چند هفته از روی کار آمدن رئیس کل جدید بانک مرکزی امروز وقت آن شد که بازار ارز و دلال‌های فردوسی با اظهارات ارزی ولی الله سیف تکانی به خود بدهند.

شاید تکانه‌های امروز بازار ارز را بتوان اولین واکنش رسمی و جدی به صحبت‌های ارزی رئیس کل جدید بانک مرکزی برشمرد؛ صبح امروز ولی الله سیف درباره سقوط آزاد قیمت دلار که از روزهای قبل استارت آن زده شده بود اظهار نظر کرد و گفت: این کاهش قیمت دلیل منطقی ندارد و ناشی از خوش بینی مردم به بازار است.

وی البته تأکید کرد که نرخ دلار هم اکنون در بازار به کف خود رسیده و دلیلی ندارد از این بیشتر کاهش پیدا کند. بعد از آنکه خبر این اظهار نظر به بازار رسید واکنش بازاری را به همراه داشت و به دنبال آن روند سقوط قیمتی که از هفته قبل آغاز شده بود متوقف شد.

خبرنگار تسنیم با فعالان حاضر در بازار فردوسی گفت‌وگو کرد و از آنها واکنش بازار به اظهارات ارزی امروز رئیس کل بانک مرکزی را جویا شد؛ یکی از این افراد گفت صبح امروز نرخ دلار در بازار به 2850 تومان رسیده بود ولی از ساعت 12.30 الی 13.00 روند کاهشی برعکس شد و فی دلار به 2930 الی 2940 تومان هم رسید.

وی با بیان اینکه بازار ارز کاملاً از اخبار سیاسی و اقتصادی تأثیر می پذیرد، تصریح کرد: ساعت یک بعد از ظهر بازار کاملاً در جریان اظهارات ارزی رئیس کل جدید بانک مرکزی قرار گرفت و به همین دلیل قیمت ها نسبت به ساعت ابتدایی امروز افزایش یافت.

یکی دیگر از افراد حاضر در خیابان فردوسی که اتفاقا دستی هم در خرید و فروش دلار با نرخ آزاد در حاشیه این خیابان دارد درباره نرخ دلار در کف بازار گفت: کف نرخ دلار 3150 تومان است و از این نرخ پایین‌تر منطقی نیست.

وی درباره واکنش مردم به اظهارات ارزی امروز رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در مقایسه با روزهای قبل امروز در بازار تعداد افرادی که برای خرید دلار مراجعه کردند بیشتر از فروشنده‌ها بود. بعبارت دیگر مردم خریدار دلار شدند.

بر اساس این گزارش و طبق پیش بینی فعالان بازار و کارشناسان اقتصادی اوج نوسانات ارزی در بازار داخلی تا پایان هفته جاری خواهد بود و در هفته آتی و همزمان با بازگشت رئیس جمهور از اجلاس سازمان ملل رویه قیمتی در بازار دلار تغییر خواهد کرد.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


آخرین اخبار
اخبار پربازدید