امروز جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۳
»

اعتبار ۲ ماهه صندوق‌های مهر وطن و پیک رحمت

۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱کد خبر: 3725
بانکیا: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاریخ اعتبار و مجوز فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه را یکسال اعلام کرده و پس از این مدت با بررسی روند عملکرد آنها اعلام می‌کند که آیا آنها یکسال دیگر می‌توانند فعالیت کنند یا نه، که براین اساس صندوق‌های قرض الحسنه «مهر وطن» و « پیک رحمت » نزدیک به ۲ ماه دیگر اعتبار دارند.

به گزارش بانکداری ایران (بانکیا) ازایسنا،‌ صندوق قرض الحسنه مهر وطن با کارمزد 4 درصد تسهیلات در اختیار مردم قرار می‌دهند،‌ این درحالی است که بانک‌های دیگر تقریبا با همان شرایط مدت سپرده گذاری وامهایی با سود حداقل 14 درصد به مردم می‌دهند و همین امر موجب شده تا شعب این صندوق قرض الحسنه مملو از جمعیت مردم باشد و شعب دیگر بانک‌ها خالی، که آمار دیگر صندوق‌های قرض الحسنه و حتی بانک‌ها این روند کاهشی را نشان می‌دهند.
براساس اعلام بانک مرکزی صندوق قرض الحسنه « مهر وطن » که از تاریخ 14 اردیبهشت ماه 91 و صندوق قرض الحسنه « پیک رحمت» که ازتاریخ 31 اردیبهشت ماه سال جاری به مدت یکسال مجوز فعالیت داشته است، پس از یکسال مجوز و اعتبار آنها پایان می‌یابد،‌ در این بین تکلیف افرادی که در این صندوق‌ها سرمایه گذاری کرده‌ و یا در این مدت 2 ماه سپرده گذاری خواهند کرد چه خواهد شد و آیا لازم نیست که روند فعالیتشان هرچه سریعتر بررسی و اعتبار آنها تمدید شود؟
طبق اعلام سایت موسسه قرض الحسنه مهر وطن، فعالیت این صندوق توسط جمعی از مردم خیر شهرستان ماکو یک دهه پیش آغاز شده و نزدیک به 85 شعبه در استانهای تهران، آذربایجان غربی و شرقی، قزوین، زنجان، سمنان، اراک، مشهد و اصفهان دارد وتسهیلاتی مختلفی از قبیل تسهیلات مسکن، ازدواج ، اشتغال ، قرض الحسنه عادی ، دانشجویی و کارگشایی دارد.
صندوق قرض الحسنه پیک رحمت نیز تاکنون سایت اختصاصی نداشته و تنها از طریق چند وبلاگ اطلاع رسانی اینترنتی داشته است که براساس اطلاعات این وبلاگ‌ها نزدیک به 3 سال از فعالیتش می‌گذرد و با کارمزد 4 درصد تسهیلات در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.


 

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه
» نظرات بینندگان
» قریبساعت ۱۱:۱۸ - ۱۵/۱/۱۳۹۲
باسلام مبلغ 6 میلیون در صندوق مهر وطن گذاشتیم که 8 ماه در این موسسه بماند آیا این صندوق اعتبار خود را تمدید می کند یا ما مبلغ خود را برداشت کنیم
» حامدساعت ۲۲:۱۲ - ۲۶/۲/۱۳۹۲
با سلام
اره من خودم از موسسه مهر وطن وام گرفتم خیلی هم خوبه کارمزد هم 4% خیلی شرایط خوبی داره.
» بوستانساعت ۱۱:۵۷ - ۷/۳/۱۳۹۲
با سلام وخسته نباشید خدمت دست اندرکاران این سایت لطفا بگویید که ما بایید چگار گنیم تا از تسهیلات این بانک برخوردار شویم متشکرم ...
» احمد غفاريساعت ۱۵:۷ - ۸/۳/۱۳۹۲
براي كشيدن مردم ابتدا با تبليغات كذب آنها را به سمت شعبه مي كشند ولي در موعد وام كفشهاي آهني لازم است . اينجانب كه مدت 3 ماه است وامم به تاخير افتاده در شعبه دروازه دولت تهران هيچ كس هم رسيدگي نمي كند
» محسن پورساعت ۱۳:۳۵ - ۳۱/۳/۱۳۹۲
من مدت تقریبا دو ماه است که از وقت وامم گذشته ولی شعبه مارالان تبریز تاکنون اقدامی در پرداخت ننموده و هیچ کس هم جواب گو نیست چکار باید کرد؟
» hساعت ۱:۴۵ - ۱۴/۵/۱۳۹۲
از دوستان عزیز خواهمشندم شکایات خود را از طریق سایت بانک مرکزی (www.cbi.ir) بخش پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی و یا با شماره تلفن 29954058-021 واحد کمیته نظارت بر بانکها و موسسات به گوش مسئولین برسانید.
توضیح اینکه موسسه مهر وطن به گفته بعضی مسئولین بانک مرکزی "تحت نظر بانک مرکزی" نبوده و اینکه روی در و دیوار و سایتش نوشته که زیر نظر بانک مرکزی بوده تخلف کرده و باید جوابگو باشن.
اگه از این راه نتونستین جوابی بدست بیارین اطلاع بدین یه سایت دیگه هست بهتون میدم که از بانک مرکزی شکایت کنین تا خود بانک مرکزی مجبور به پیگیری این موضوع بشه.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


آخرین اخبار
اخبار پربازدید