امروز جمعه ، ۳ آذر ۱۳۹۶
»

مرتضوی در کناربابک زنجانی قرار گرفت

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰کد خبر: 42821
بانکیا: امام‌جمعه مشهد با تأکید بر اینکه حیاط‌خلوت دولتی‌ها شدن مایه مصیبت است، خاطرنشان کرد: آقای مرتضوی قبلاً دادستان بوده است و در قوه قضائیه آدم سالمی بوده است اما اکنون در کنار بابک زنجانی رفته که علت آن تحمیلات دولتی بر وی بود.

به گزارش بانکداری ایران (بانکیا)،آیت‌الله علم‌الهدی  در دیدار با رئیس تأمین اجتماعی کشور که در دفتر امام‌جمعه برگزار شد، با اشاره به اینکه بیمارستان فارابی بسیار جلوتر از بیمارستان قائم و امام رضا(ع) است، اظهار داشت: بیمارستان فارابی علاوه بر اینکه جوابگوی بیمه شوندگان تأمین اجتماعی است، پاسخگوی درمان شهر نیز هست که با مدیریت خوبی اداره می‌شود.
وی با اشاره به تعویق پرداخت مطالبات بیمارستان‌های دیگر از تأمین اجتماعی افزود: بیمارستانی مثل بیمارستان جوادالائمه بااینکه برخورد خوبی با بیمه شوندگان دارند و از کیفیت خدمات‌دهی خوبی برخوردارند اما مطالبات معوقی از تأمین اجتماعی دارند که باید پرداخت شود‌.
امام‌جمعه مشهد نسبت به استفاده مردم عادی از دفترچه‌های تأمین اجتماعی هشدار داد و تصریح کرد: برخورد مردم با سازمان تأمین اجتماعی برخورد معامله‌ای و دادوستد نیست بلکه برخورد خیریه‌ای است، یعنی فکر نمی‌کنند که هزینه می‌دهند تا خدماتی دریافت کنند بلکه احساس می‌کنند سازمان تأمین اجتماعی خیریه است و اشکال ندارد دفترچه خود را در اختیار دیگران دهند.
وی تصریح کرد: استفاده از دفترچه بیمه دیگران از نظر شرعی حرام است و این یک چیز روشن است اما برخورد مردم با تأمین اجتماعی برخوردی با تشکیلات خیریه است و برخورد معامله‌ای نیست.
آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: باید در هر اداره بیمه یک کارمند فرهنگی از آگاهان به مسائل شرعی قرار گیرد و تمام مراجعات نامشروع به وی ارجاع شود تا مردم از آن‌ها اجازه بگیرند یا قانع شوند، امروز افراد زیادی در حوزه‌های علمیه مشهد وجود دارند که می‌توانند در این بخش حضور یابند.
وی در پاسخ به درخواست معاون فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر اعلام چنین موضوعاتی در خطبه‌های نماز جمعه گفت: وقتی پای دولت و نظام در میان باشد، تأثیرگذار نمی‌شود اما ما تجربه موفقی داشتیم که به مناسبت روز کارگر، کارفرمایانی را که کارگران خود را بیمه نمی‌کنند مورد مؤاخذه قراردادیم که بسیار مؤثر بود و نشان داد این‌گونه حرف‌ها اگر به مناسبت و غیرمستقیم گفته شود اثرگذار خواهد بود.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی دولتی محسوب نمی‌شود، افزود: در جامعه انعکاس مسائل اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی مسئله‌دار است و درواقع در مسائل اقتصادی زیر سؤال است که متأسفانه مدیریت‌های قبلی در این زمینه خوب عمل‌نکرده است.
آیت الله علم‌الهدی تصریح کرد: اگر سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بازوی اقتصادی معرفی شود، متصدیان شک می‌کنند و تاکنون دولتی نیامده که در آن دولت دستگاه‌های اقتصادی تأمین اجتماعی مسئله‌دار نشود.
وی تأکید کرد: مشکل سازمان تأمین اجتماعی درگذشته تمهیدات دولتی بوده است یعنی این سازمان حیاط‌خلوت دولتی‌ها بوده و با امکانات این سازمان بسیاری از کارهای خود را انجام داده‌اند اما شما باید دستگاه اقتصادی سازمان را از حیاط‌خلوت دولت در بیاورید.
 

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


آخرین اخبار
اخبار پربازدید