امروز جمعه ، ۳ آذر ۱۳۹۶
»

بزرگترین بانک های اروپا از لندن می روند

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰کد خبر: ۴۲۸۲۳
بانکیا: دو بانک بزرگ اروپا اعلام کردند که ممکن است به منظور آمادگی در مقابل پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت)، یک هزار کارمند خود را از لندن خارج کنند.

به گزارش بانکداری ایران (بانکیا)به نقل از رویترز، الکس وبر رییس بانک UBS سوییس اعلام کرده است که هزار نفر از ۵ هزار کارمند این بانک در لندن ممکن است تحت تأثیر برگزیت قرار بگیرند در حالیکه استوارت گالیور مدیر عامل بانک HSBC نیز نسبت به انتقال گروهی از کارمندان خود به پاریس هشدار داده است که مسوول تولید یک پنجم درآمد تجاری شعبه لندن این بانک هستند.
یکی از روزنامه های آلمان نیز در مورد احتمال کاهش کارمندان شرکت خدمات مالی و بانکداری گلدمن ساکس آمریکا در لندن به ۳ هزار نفر خبر داده و از شهرهای نیویورک و یا یکی از شهرهای اروپا به خصوص فرانکفورت به عنوان مقصد بعدی یک هزار نفر از آنها نام برده است.
شرکت های معتبر مالی چند ماه قبل از همه پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده بودند که در صورت رأی مثبت به برگزیت ممکن است کارمندان خود را از انگلیس خارج کنند اما جزییات زیادی در این باره ارایه نداده بودند.
گالیور مدیر عامل بانک HSBC در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد گفت: دو سال بعد از اجرایی شدن برگزیت، از لندن نقل مکان می کنیم.
بانک UBS نیز در حاشیه نشست داووس اعلام کرده است یک هزار کارمند این بانک در نتیجه برگزیت، روادید خود را برای خدمات مالی در اروپا از دست خواهند داد.
به نوشته ایبنا، انتظار می رود بعد از سخنرانی سه شنبه گذشته ترزا می نخست وزیر انگلیس در مورد قطعی بودن خروج بریتانیا از بازار واحد اروپا، بانک های دیگر هم برنامه های خود را اعلام کنند.

» با عضویت در سایت آخرین اخبار را در ایمیل خود ببینید!
عضویت در خبرنامه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


آخرین اخبار
اخبار پربازدید