اروپا و آسیا مقاصد جدید توسعه‌دهندگان رمز ارز

سختگیری‌های حوزه رمزارز سبب می‌شوند تا اروپا و آسیا به مرور از آمریکا در زمینه توسعه ارزهای دیجیتال پیشی بگیرند. این رویه می‌تواند به نوعی حرکت صعودی بازار را دچار وقفه کند.

هراس دولت‌ها از کاهش تسلط آن‌ها بر بازارهای مالی موضوع تازه‌ای نیست. این هراس موجب سختگیری روزافزون آن‌ها در زمینه رمز ارزها شده است. تنظیم قوانین سختگیرانه در آمریکا به اوج خود رسیده است؛ به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود اروپا و آسیا به مقاصد تازه توسعه و نوآوری در زمینه ارزهای دیجیتال بدل شوند.

Fear From Crypto

نگرانی مقامات آمریکا از توسعه بیشتر بازار رمز ارز

در ماه‌های اخیر قانون‌گذاران آمریکایی نسبت به خطرات کریپتو ابراز نگرانی کردند. به دنبال این نگرانی‌ها هشداری از سوی نهادهای امنیتی خطاب به کوین‌بیس ارسال شد. این حواشی سبب پدید آمدن جو احساسات منفی در آمریکا و خروج نوآوری‌های دیجیتال از این کشور شده است.

تداوم توسعه رمز ارزها

با وجود بی‌ثباتی قیمت رمز ارز ها صنعت بلاکچین همواره در حال توسعه بوده است. طبق گزارش (Electric Capital) تعداد توسعه‌دهندگان فعال ماهانه در سال ۲۰۲۳، ۲۹۷ درصد بیشتر از دوره صعود بازار در ژانویه ۲۰۱۸ است. به طور کلی طبق آمار منتشر شده، ریزش‌ها، سوء مدیریت‌های پیش‌آمده و کلاهبرداری‌ها نتوانسته‌اند کوچکترین لطمه‌ای به رشد توسعه این بازار بزنند.

آمار توسعه‌دهندگان رمز ارز در سایر نقاط جهان

بر اساس آخرین گزارش‌ها تسلط ایالات متحده در مشارکت‌های متن‌باز از ۴۰ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۲۹ درصد در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است؛ بدین معنا که بیش از ۷۰ درصد توسعه‌دهندگان رمزارز در مکان‌هایی مانند اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقا زندگی می‌کنند. در قاره آسیا نیز کشور هند به مقدار قابل توجهی سهم خود را از توسعه‌دهندگان فعال رمز ارز افزایش داده است.

حال با در نظر گرفتن شرایط سختگیرانه بازار رمزارز در آمریکا، توسعه‌دهندگان بیشتری این کشور را با مقاصد جدید ترک می‌کنند. مقاصد توسعه‌دهندگان اغلب کشورهایی هستند که آمادگی خود را جهت توسعه رمزارزها به طرق متفاوت اعلام کرده‌اند.

توسعه رمز ارزها در قاره اروپا

کشورهای قاره اروپا از مقاصد اصلی توسعه‌دهندگان به شمار می‌روند. ارائه خدمات مناسب، عدم زیاده‌روی در قانون‌گذاری و جو رقابتی کشورهای این منطقه برای توسعه بیشتر ارزهای دیجیتال سبب شده‌اند تا اروپا مقصد مناسبی از دید توسعه‌دهندگان باشد. کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان و سوییس با استقبال خود از فناوری‌های نوین جذاب ترین مقاصد توسعه‌دهندگان در اروپا به شمار می‌روند.

توسعه رمز ارز در قاره آسیا

در سوی دیگر، کشورهای آسیایی فناوری‌های پیشرفته‌تری جهت توسعه رمزارزها در اختیار دارند. همچنین برگزاری اجلاس‌هایی برای تصمیم‌گیری درباره این حوزه و راه‌اندازی ارزهای دیجیتال ملی، نشان‌دهنده علاقه آسیایی‌ها به توسعه و استفاده از رمزارزها است. شرایط ایده‌آل آسیا برای توسعه کریپتو، این قاره را به مکان مناسبی برای فعالان این حوزه تبدیل می‌کند.

→ خواندن مطلب قبلی

دماسنج تورم بالا رفت

خواندن مطلب بعدی ←

بهترین کتابهای ارز دیجیتال برای معامله‌گران کدامند؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین