بیمه البرز ۳۵.۰۰۰ میلیارد ریالی شد

شرکت بیمه البرز که با نماد البرز از شرکت های بیمه فعال در بازار سرمایه کشور محسوب می شود، افزایش سرمایه خود را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساند تا از این پس با سرمایه ۳۵.۰۰۰ میلیارد ریالی، توان خود را در پذیرش ریسک ها افزایش دهد.

بر اساس گزارشی که روی سامانه کدال سازمان بورس منتشر شده است، بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ و صورتجلسه هیات مدیره بیمه البرز در ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۲۸,۸۴۸,۸۵۶ میلیون ریال به‌ مبلغ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال از محل سود انباشته به مبلغ ۵۶۵۱۱۴۴ میلیون ریال و از محل اندوخته مبلغ ۵۰۰۰۰۰ میلیون ریال ) در تاریخ ۲۳ آذرماه سال جاری در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، برخورداری از سرمایه کافی نه تنها یک الزام قانونی، بلکه یکی از شروط حیاتی برای کسب جایگاه در بازار رقابتی امروز است و تقویت توان مالی موجبات رشد و افزایش درآمدهای سرمایه گذاری را فراهم خواهد کرد.

همچنین با تزریق منابع مالی جدید، شرکت‌های بیمه با آسودگی کامل در جهت افزایش عملیات بیمه گری از طریق قبولی اتکایی و سایر عملیات بیمه گری گام بر خواهند داشت و این امر موجب رشد تولید و فروش شرکت خواهد بود.

از مهم ترین مزایای افزایش سرمایه برای شرکت های بیمه ای، کاهش ریسک شرکت و بهبود توانگری مالی شرکت ها به عنوان یکی از معیارهای اصلی پذیرش ریسک و ایفای تعهدات موسسات بیمه است و سرمایه پرداخت شده نقش اساسی در ارتقای این شاخص ایفا می‌کند.

در عین حال، با توجه به اینکه ارزش اسمی اموال و دارایی‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، افزایش سرمایه مؤسسات بیمه با هدف پوشش ریسک‌های موجود، ضروری به نظر می‌رسد ضمن اینکه به موجب مفاد آیین نامه سرمایه‌گذاری موسسات بیمه که ناظر بر نحوه سرمایه‌گذاری مؤسسات بیمه از محل ذخایر فنی و حقوق صاحبان سهام است، محدودیت‌هایی در تشکیل پورتفوی سرمایه‌گذاری مؤسسات بیمه در نظر گرفته شده است که سرمایه کمتر به معنای کاهش سقف سرمایه‌گذاری شرکت خواهد بود.

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش سرمایه ۳هزار میلیارد ریالی بیمه ” ما “

خواندن مطلب بعدی ←

۱۰۰ میلیون سپرده چقدر سود می‌دهد؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین