تحلیل روند قیمت بیت کوین در آخر هفته

در زمان نگارش این گزارش، بیت کوین سطح حمایت جدیدی را در ۲۳ هزار دلار تشکیل داده است، این حرکت باعث شده بسیاری درباره مقصد نهایی قیمت، دیدگاه نزولی پیدا کنند.

یک آدرس بیت کوین که بیش از ۱۱ سال غیرفعال مانده است، ناگهان تصمیم به شروع فعالیت می‌گیرد. آدرس این کیف پول دارای ۴۱۲.۱۲ بیت کوین است که از طریق چهار تراکنش در سال ۲۰۱۲ خریداری شده بودند. در آن زمان، ارزش هر بیت کوین هشت دلار بود و اکنون به بالای ۲۰ هزار دلار رسیده است. در ۸ فوریه، آخرین کوین این کیف پول نیز خارج شد.

با این حال، Hodlers (نگهدارندگان یک رمز ارز) همچنان به دنبال سود بلندمدت هستند. بر اساس خبرنامه گلس‌نود، در ماه جولای، تعداد کوین‌های نگهداری شده در یک سال گذشته نسبت به ماه قبل به طور قابل توجهی افزایش یافته است. گفتنی است، مردم به‌طور فزاینده‌ای به بیت‌کوین روی می‌آورند.

روند قیمت بیت کوین

حجم معاملات فعلی این ارز دیجیتال ۲۵ میلیارد دلار با قیمت ۲۴ ساعته ۲۲هزار و ۷۰۰ دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۳ درصد افزایش داشته است و با ارزش بازار ۴۴۲ میلیارد دلار در رتبه اول قرار گرفته است. عرضه در گردش بیت کوین، ۱۹ میلیون و ۲۸۵ هزار کوین است. حداکثر عرضه نیز ۲۱ میلیون کوین است.

پس از افت اخیر قیمت، بیت کوین در حال حاضر در حدود سطح حمایت ۲۳ هزار و ۷۰۰ دلاری است. اگر قیمت به زیر این سطح سقوط کند، خرس‌ها می‌توانند این ارز دیجیتال را حتی پایین‌تر از پیش بینی ۲۲۴۰۰ دلاری کاهش دهند.

با توجه به وضعیت تکنیکال نمودار قیمت، اندیکاتورهای RSI و MACD  فشار فروش فزاینده را نشان می‌دهند. این موضوع ممکن است منجر به کاهش ارزش بیت کوین تا سطح ۲۲۳۵۰ دلار به عنوان سطح پایین بعدی شود.

با توجه به میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، بیت کوین ممکن است در نزدیکی سطح ۲۳۲۵۰ دلار با مقاومت مواجه شود، اگرچه روند قیمت همچنان مثبت است. اگر قیمت از سطح ۲۳هزار و ۲۵۰ دلار پیش‌تر رود، قیمت پتانسیل رسیدن به سطح ۲۳۵۰۰ دلار را دارد.

حکم دادگاه بریتانیا درباره کریگ رایت

به گفته دادگاهی در بریتانیا، کریگ رایت در نبرد حقوقی خود علیه ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، بر سر طراحی این ارز دیجیتال شکست خورده است. در طی روز سه‌شنبه، رایت در دادگاه شکست خورد. تثبیت

دادگاه‌های نروژ اخیراً علیه رایت حکم دادند، اما ماه گذشته دادگاه عالی بریتانیا به نفع مک کورمک رای داد. این واقعیت که شرکت کریگ رایت به جامعه توسعه بیت کوین حمله کرده است باعث سردرگمی زیادی در بین فعالین بازار شده و بر کار آنها تأثیر منفی گذاشته است.

این حکم همچنین به عنوان یک یادآوری درباره توسعه متن‌باز بیت کوین عمل می‌کند و این ایده را تقویت می‌کند که هر کسی می‌تواند بدون ترس از عواقب قانونی، در توسعه آن مشارکت کند. این یک پیروزی برای توسعه دهندگان متن‌باز و جامعه ارز دیجیتال است.

→ خواندن مطلب قبلی

فوریه تعیین‌کننده سرنوشت بیت‌کوین است؟

خواندن مطلب بعدی ←

ضعف دلار، فرصتی برای درخشش کریپتو

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین