تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم

 با توجه به انتشار شاخص تورمی هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که نشان‌دهنده‌ی افزایش بیش از حد انتظار آمار تورم در ایالات متحده بود، سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از شرایط کلان اقتصادی از ورود به دارایی‌های پرخطر دوری کرده‌اند.

این اتفاق دومین مشت محکم را به صورت بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال فرود آورد. پیش‌تر با انتشار صورت‌جلسه‌ی ماه ژانویه‌ی کمیته‌ی بازار آزاد فدرال، قیمت بیت کوین تا حوالی ۲۳,۵۰۰ دلار سقوط کرده بود. ولی اکنون به نظر می‌رسد دومین مشت پیاپی اقتصادی بیت کوین را حسابی از پا درآورده باشد. هم‌اکنون، بیت کوین و اتریوم (ETH) به ترتیب بر روی خط ۲۳,۰۰۰ دلار و ۱,۶۰۰ دلار در نوسان هستند.
بر اساس گزارش وب‌سایت BTC.com، سختی استخراج بیت کوین نیز ۹.۹۵ درصد افزایش یافته است. البته، افزایش سختی استخراج بیت کوین که نشان‌دهنده‌ی سخت‌تر شدن فرایند استخراج بیت کوین‌های جدید است، می‌تواند اثرات مثبت و منفی بر قیمت بیت کوین داشته باشد.
افزایش سختی استخراج ممکن است نویدبخش افزایش تقاضا برای بیت کوین باشد. با توجه به این‌که افراد زیادی برای استخراج بیت کوین تلاش می‌کنند، شبکه با تنظیم میزان سختی استخراج نرخ تولید بلاک‌های جدید را کنترل می‌کند. این مسئله می‌تواند تقاضا برای بیت کوین، و در نتیجه، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۵ فوریه / ۶ اسفند – بیت کوین با ۳.۷۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۰۰۱ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین نیز با ۳.۷۴ درصد کاهش به ۴۴۳,۹۱۶,۸۵۹,۰۹۵ دلار رسیده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین ۱۰.۶۳ درصد کاهش یافته و اکنون در حدود ۲۴,۶۳۵,۶۴۵,۱۱۳ دلار است. قیمت بیت کوین ظرف بیست چهار ساعت گذشته در محدوده‌ی کف ۲۲,۹۵۷ دلار تا سقف ۲۳,۹۸۹ دلار در نوسان بوده است.

از نظر تکنیکال، انتظار می‌رود در سطح ۲۲,۷۰۰ دلار از قیمت بیت کوین حمایت شده و از سقوط قیمت به زیر آن جلوگیری شود. ولی در صورت سقوط قیمت به زیر این سطح حمایت، بیت کوین به طور بالقوه ممکن است تا سطح ۲۲,۴۰۰ دلار کاهش یابد.

در مسیر صعودی قیمت، شکسته شدن سطح ۲۳,۴۰۰ دلار و بسته شدن قیمت در بالای این سطح می‌تواند بیت کوین را به سطوح ۲۴,۱۰۰ یا ۲۴,۶۰۰ دلار برساند.
با وجود این، اندیکاتورهای شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) هنوز در منطقه‌ی فروش هستند؛ بنابراین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید محدوده‌ی قیمت ۲۳,۰۰۰ دلار تا ۲۳,۴۰۰ دلار را به دقت زیر نظر قرار بدهند. بسته شدن قیمت در بالای این محدوده به طور بالقوه‌ می‌تواند فرصت‌های مناسبی را برای خرید ایجاد کند.
همچنین، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با ۲.۸۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۶۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار اتریوم نیز با ۲.۸۴ درصد کاهش به ۱۹۵,۸۹۸,۹۶۲,۰۰۵ دلار رسیده است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم هم‌اکنون با ۳.۷۲ درصد افزایش به ۸,۲۸۲,۸۴۵,۵۴۲ دلار رسیده است. اتریوم ظرف بیست و چهار ساعت گذشته در محدوده‌ی کف ۱,۵۸۳ دلاری تا سقف ۱,۶۵۲ دلاری در نوسان بوده است.

→ خواندن مطلب قبلی

بازار سیاه وام

خواندن مطلب بعدی ←

آیین‌نامه‌های صنعت بیمه کارامد نیست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین