رشد ۶۸ درصدی خسارت بیمه‌های درمانی

مجموع حق بیمه در ده ماه نخست امسال با رشدی ۵۵ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و در کانال ۱۴۰ همت قرار گرفته است. به طور کلی مرکزآمار و اطلاعات بیمه مرکزی داده های آماری در خصوص بیمه را به صورت هر ماهه  منتشر می کند. در ارقام ثبت شده در این مرکز چند متغیر مهم ارزیابی می شود که از جمله آن ها حق بیمه تولیدی در هر مقطع است.

رشد ۵۵ درصدی حق بیمه تولیدی در کشور

به طور کلی مجموع دریافتی مراکز بیمه از بیمه شوندگان در ده ماه نخست ۱۴۰۱ برابر با ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان بوده است. این رقم نسبت به ماه قبل ۱۰ درصد بیشتر شده و در مقایسه با موقعیت مشابه خود در سال گذشته حدودا ۵۵.۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

در تفکیک بخش های مهم بیمه در این مقطع زمانی مشاهده می شود بیشترین دریافتی بیمه مربوط به بیمه «شخص ثالث» بوده که در ماه های سپری شده تا دی ماه برابر با ۴۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بوده است. رده دوم در این دسته بندی نیز به بخش «درمان» متعلق بوده که برابر با ۴۰ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان به ثبت رسیده است. در مقابل نیز بخش درمان رکورددار خسارت در این مدت زمانی بوده است.

رکوردزنی بخش «درمان» در پرداخت خسارت بیمه

تا پایان دی ماه امسال، مجموعا ۷۳ هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان خسارت از سوی بیمه پرداخت شده که ۵۵.۴ درصد بیشتر از سال قبل خود شده است.

در این میان بخش درمان مبلغ ۲۸ هزار و ۶۴۱ میلیارد تومان رکورد دار بیشترین پرداخت خسارت در این مقطع زمانی بود و رشدی ۶۷ درصدی را نسبت به ده ماه ابتدایی سال قبل رقم زده است. این در حالی است که تعداد بیمه های درمانی پرداخت شده در این مدت تنها ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است. در ادامه «بیمه شخص ثالث» و «بیمه عمر» رده های دوم و سوم را در این آمارها به ثبت رسانده اند. بررسی ها نشان می دهد سهم بیشتری از دریافتی های بیمه در بخش درمان به خسارت تبدیل شده است.

رکورد نسبت خسارت در بخش درمان

یکی از متغیرهای مهم در صنعت بیمه، نسبت خسارت به دریافتی تولید بیمه است. در این متغیرها ارزیابی می شود که چه میزان از پولی که بیمه ها از افراد دریافت کرده اند صرف خسارت شده است. در همین رابطه طبق داده های آماری در مجموع ۵۲.۱۶ درصد کل مبلغ دریافتی صرف پرداخت خسارت شده است؛ یعنی به عبارتی نصف کل. بررسی موردی در این گروه ها نشان می دهد این شاخص در بخش درمان برابر با ۷۲ درصد بوده و بالاترین سطح را در میان بخش های دیگر داشته است.

→ خواندن مطلب قبلی

سال آینده قیمت مسکن چگونه خواهد بود؟

خواندن مطلب بعدی ←

دلار با کارت ملی چند؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین