سود فروش اسکناس چقدر است؟

کمبود اسکناس در خودپردازها به حدی مشکل‌ساز شده که برخی افراد به اسکناس‌فروشی روی آورده‌اند. این درحالی است که مسئولان، همچنان از مسئولیت خود شانه خالی می‌کنند.

مشکل کمبود اسکناس در خودپردازها به‌قدری جدی شده که این روزها شاهد پدیده عجیب و بی‌سابقه‌ای به‌نام «اسکناس‌فروشی» هستیم. به‌طوری که گزارش‌های دریافتی تجارت‌نیوز حاکی از آن است که روبه‌روی یکی از شعب بانکی در محدوده میدان انقلاب، افرادی حضور دارند که در ازای فروش هر یک میلیون تومان اسکناس به متقاضیان، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان از آنها دریافت می‌کنند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که با وجود تاکید چند باره رسانه‌های مختلف بر لزوم پیگیری مشکل کمبود وجه نقد در خودپردازها، مسئولان امر همچنان این موضوع را کم اهمیت می‌دانند و اقدامی در جهت بهبود شرایط در نظر نمی‌گیرند.

واکنش خاندوزی به کمبود اسکناس در خودپردازها

موضوع کمبود اسکناس در خودپردازها در آخرین نشست خبری وزیر اقتصاد هم مطرح شد. او با تائید این موضوع، اظهار کرد که گزارش عدم پرداخت پول نقد توسط عابربانک‌ها به دولت هم رسیده است.

احسان خاندوزی در این باره تاکید کرد: «سهم اسکناس در تراکنش‌های اقتصادی کمتر از ۲ یا ۳ درصد است و اکثر تراکنش‌های کشور بدون نیاز به اسکناس در حال انجام است، زیرا فرهنگ اقتصادی مردم با فناوری نو خود را تطبیق داده است. نیاز اندکی به اسکناس وجود دارد و بیشتر نیاز مردم از طریق نظام پرداخت غیر وجه نقد صورت می‌گیرد.»

او درباره کمبود احتمالی اسکناس برای عید نوروز گفت: «در حوزه نیازهای مربوط به شب عید و اسکناس نو حتما در روزهای آینده بانک مرکزی اطلاع‌رسانی دقیقی انجام خواهد داد.»

→ خواندن مطلب قبلی

جزئیات وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان

خواندن مطلب بعدی ←

مجموعه NFT میمون های کسل چیست؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین