شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی تعمیر مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر باعث شده که تقاضا برای دریافت وام تعمیر مسکن افزایش پیدا کند. بانک‌های مختلف برای پرداخت این وام به مشتریان خود، شرایط متفاوتی را در نظر گرفته‌اند.

در این گزارش، شرایط دریافت وام تعمیر مسکن در دو بانک اقتصاد نوین و رفاه گارگران بررسی و مقایسه شده‌اند.

شرایط وام ۲۰۰ میلیونی بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین به مشتریان خود تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام تعمیر مسکن می‌دهد. نرخ سود این وام ۱۸ درصد و حداکثر زمان سررسید آن ۳۶ ماه است.

با این شرایط، وام‌گیرنده باید هر ماه هفت میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قسط پرداخت کند. همچنین کل مبلغ سود این وام به ۶۰ میلیون تومان می‌رسد و به این ترتیب، متقاضیان در پایان این سررسید مبلغ ۲۵۷ میلیون تومان به بانک اقتصاد نوین باز می‌گردانند.

متقاضیان برای دریافت این وام، باید سند ملک را به عنوان وثیقه نزد بانک قرار دهند. به علاوه، ۲۶ درصد از مبلغ وام نیز نزد بانک اقتصاد نوین مسدود می‌شود.

لازم به ذکر است که یکی از شروط دریافت این وام، آن است که وام‌گیرنده نباید به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی باشد. به علاوه، سندی که به‌عنوان ضامن به بانک ارائه می‌شود نباید در رهن بانک دیگری باشد.

همچنین متقاضیان باید از طریق شعبه‌ای از بانک اقتصاد نوین وام بگیرند که در آن حساب دارند.

دریافت وام تعمیر مسکن بدون ارائه سند!

سقف وام تعمیر مسکن بانک رفاه کارگران نیز ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ سود آن ۱۸ درصد است اما شرایط آن تفاوت‌هایی با وام بانک اقتصاد نوین نیز دارد.

حداکثر زمان بازپرداخت وام بانک رفاه کارگران ۴۸ ماه است. بنابراین هر قسط آن برابر به پنج میلیون و ۸۷۵ هزار تومان می‌رسد. بنابراین مجموع رقم وام و سود آن در زمان سررسید، کمی بیش از ۲۸۲ میلیون تومان است.

به علاوه، متقاضیان باید حدود ۱۰۰ هزار تومان هم به عنوان هزینه تشکیل پرونده و اعتبارسنجی به بانک پرداخت کنند.

برای دریافت وام تعمیر مسکن بانک رفاه کاگران بر خلاف عمده وام‌هایی از این دست، نیازی به ارائه سند ملکی نیست اما لزوم ارائه سه ضامن رسمی برای ضمانت این وام، سد بزرگی برای دریافت آن به شمار می‌رود.

همچنین متقاضیان باید حداقل سه تا ۶ ماه در بانک رفاه کارگران گردش حساب داشته باشند تا مشمول دریافت این قرار بگیرند.

→ خواندن مطلب قبلی

روند افزایش سود بانکی آغاز شد

خواندن مطلب بعدی ←

استقراض دولت از بانک مرکزی صفر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین