پیش بینی قیمت طلا و بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳

مایک مک‌گلون کارشناس در بلومبرگ معتقد است احتمالا طلا در سال ۲۰۲۲ کف های قیمتی خود را تجربه کرده است و سال ۲۰۲۳ در صورتی که فدرال رزرو نیز کاهش نرخ بهره را آغاز کند، می تواند سال خوبی برای این بازار باشد.

در حالی کمتر از یک هفته به پایان سال ۲۰۲۲ میلادی باقی مانده است، طلا همچنان در مرز ۱۸۰۰ دلاری باقی مانده است. در حالی که روزهای زیادی به پایان سال میلادی نمانده است که بیت و کوین و طلا در این سال دو عملکرد متفاوت داشتند.

طلا این سال پر نوسان را در حالی به پایان می برد که از ابتدای سال تاکنون در حدود یک درصد فقط افت داشته است؛ در حقیقت پس از این سال پر نوسان طلا تقریبا در نقطه ابتدایی خود ایستاده است. البته این موضوع به خوبی سالی که گذشت را نشان نمی دهد؛ سالی که در آن قیمت هر اونس سقف بالاتر از ۲ هزار دلار و کف نزدیک به ۱۶۳۰ دلار را به چشم دید.

مایک مک‌گلون کارشناس در بلومبرگ معتقد است احتمالا طلا در سال ۲۰۲۲ کف های قیمتی خود را تجربه کرده است و سال ۲۰۲۳ در صورتی که فدرال رزرو نیز کاهش نرخ بهره را آغاز کند، می تواند سال خوبی برای این بازار باشد. بر اساس نظر این تحلیل گر طلا در سال ۲۰۲۳ می تواند به بالای مرز ۲ هزار دلار برسد و هرگز هم به زیر آن برنگردد.

به ویژه اینکه سال آینده میلادی فدرال رزرو قصد دارد از یکی از شدیدترین عملیات های انقباضی خود در طول تاریخ به سطوح نرمال نرخ بهره بازگردد. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که شاید روند صعودی قیمت طلا در ابتدای سال آغاز نشود زیر هنوز بر اساس نظر مقامات فدرال رزرو جنگ با تورم به پایان نرسیده است.

بیت کوین نیز در روزی که گذشت نوسان قیمتی خاصی نداشت و همچنان در محدوده ای زیر مرز ۱۷ هزار دلاری در حال نوسان بود. بیشتر از یک ماه است که بیت کوین در همین محدوده قیمتی در حال نوسان است. بیت کوین در حالی که تا بیست و چهارمین روز دسامبر بازدهی منفی ۲ درصد داشته است که سال را در قیمت ۴۶ هزار دلار آغاز کرده بود و اکنون ۳۰ هزار دلار پایین تر از آن قیمت مبادله می شود.

→ خواندن مطلب قبلی

دمیدن بانک‌ها بر آتش تورم

خواندن مطلب بعدی ←

بیت کوین ۵هزار دلار می شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین